Ing. Marián Oršula

odborník na informačné technológie

S

om presvedčený, že je nevyhnutné nielen sledovať spoločenské dianie, ale sa do neho aj aktívne zapájať. Preto sa snažím byť v tejto oblasti aktívny už roky. Rád sa zúčastňujem rôznych aktivít a ešte radšej sa stretávam s ľuďmi a snažím sa hľadať riešenia na všetky problémy. Ešte stále si neuvedomujeme, že pokiaľ my sami nebudeme iniciatívni, ťažko môžeme ovplyvňovať vývoj a dianie. A je jedno, či v našej krajine alebo v našom meste. V Žiline množstvo vecí nefunguje, ale „frfľanie“ nie je riešením. Ak chceme niečo zmeniť, treba priložiť aj ruku k dielu a niečo preto spraviť. Aj z tohto dôvodu som sa rozhodol kandidovať ako nezávislý na poslanca mestského zastupiteľstva.

Je to také prirodzené vyústenie mojej povahy o hľadaní riešení pri jestvujúcich problémoch. Silným impulzom je už aj dlhoročný stav v mestskom zastupiteľstve. Ľudia už dlho vnímajú, že tam chýba akákoľvek zodpovednosť za konanie (hlasovanie) jednotlivých poslancov. Namiesto riešenia skutočných problémov poslanci riešia neraz absolútne hlúposti. Neriešia dôležité a zásadné problémy. Tie len neustále odsúvajú do budúcna a túto neschopnosť prevziať zodpovednosť za svoje rozhodnutie potom „prekrývajú“ riešením pseudoproblémov a pseudotém. Považujem to za žilinskú tragédiu, že sa takto „míňa čas“ a skutočné problémy zostávajú a neriešia sa.

Dokedy, pýtam sa, tam budú opakovane niekoľko volebných období sedieť ľudia, ktorí neprichádzajú zo žiadnou zmysluplnou iniciatívou, žiadnou ochotou a snahou posunúť naše mesto dopredu? Žiadnou zodpovednosťou voči mestu a jeho občanom. Vždy pred voľbami majú zrazu všetci množstvo riešení a sľubov, ale štyri roky tam potom riešia len výšku poslaneckých odmien alebo nejaký rokovací poriadok. To rieši problémy mesta a jeho občanov? To rieši našu budúcnosť? Som presvedčený, že Žilina v tomto smere potrebuje zásadnú zmenu, ak nechceme, aby naše mesto stagnovalo ďalšie štyri roky.

Z tohto dôvodu podporujem Martina Kapitulíka v jeho kandidatúre na primátora mesta. Žilina potrebuje zásadnú zmenu a on je rozhodne ten človek, ktorý prinesie „nový vietor do plachiet“. Nebojí sa výziev, nebojí sa zodpovednosti. Hľadá a prináša riešenia. Nemá problém inšpirovať sa tým, čo sa inde osvedčilo a čo dobre funguje a následne to presadzovať „doma“. Obklopuje sa odborníkmi a nemá problém komunikovať s ľuďmi, aby dobre poznal skutočné problémy, ktoré ich trápia. Je to výrazná a silná osobnosť. Žilina potrebuje na všetky zmeny silného primátora, ktorý nebude len rozprávať, ale za jeho slovami budú aj skutky. A to Martin Kapitulik preukázal už počas pôsobenia na poslaneckom mieste.

Marián Oršula

Kto je Marián Oršula

Vyštudoval na Žilinskej univerzite Strojnícku fakultu odbor Priemyselné inžinierstvo. Pôsobil vo viacerých spoločnostiach na riadiacich pozíciach. Okrem iného napríklad v pozícii obchodného a neskôr výkonného riaditeľa spoločnosti Euro Media, či ako obchodný riaditeľ pre spoločnosť Conan, ktorá je výhradným distribútorom navigácií a fitnes príslušenstva Garmin.

Pred niekoľkými rokmi založil a dodnes pôsobí v obchodnej spoločnosti IT Coffe. Tá sa zaoberá predajom a servisom výpočtovej techniky a spotrebnej elektroniky, montážou a servisom zabezpečovacích zariadení a kamerových systémov a inštaláciou a správou počítačových sietí.

Vo voľnom čase sa venuje cestovaniu a spoločenskému dianiu.

Kontaktujte ma