Mgr. Michaela Ďurošková

finančná poradkyňa

N

arodila som sa v Žiline a žijem tu celý svoj doterajší život. Nikdy som netúžila žiť inde. Žilina je pre mňa krásne mesto, som tu spokojná. Som mamičkou malej dcérky, s ktorou som už druhý rok na materskej dovolenke. Mám tak omnoho viac času tráviť s dcérkou dlhé hodiny v žilinských uliciach, na námestiach, v parkoch a tiež v blízkom okolí Žiliny.

Vnímam, ako sa Žilina a jej okolie mení. Čo všetko sa v meste vybudovalo. Ale bohužiaľ, vďaka tomu, vidím aj to množstvo nedostatkov, ktoré nás v našom meste hnevajú. Je stále veľmi veľa vecí, ktoré nás, obyvateľov Žiliny, trápia a ktoré sa doteraz nijako koncepčne neriešili.

Hoci som v súčasnej dobe hlavne mamou na plný úväzok, som aktívny človek, ktorý sa nebojí žiadnej výzvy. Aktívne sa zapájam do verejného života a snažím sa pomôcť nášmu mestu k jeho ďalšiemu rozvoju. Aj to je dôvod, prečo som sa rozhodla kandidovať na nezávislú poslankyňu mestského zastupiteľstva.

Ako mladá mamička sa zasadzujem najmä o to, aby Žilina bola čistým a zeleným mestom. Dôležité je, aby sa v meste budovali a obnovovali športové areály pre deti a mládež. Rovnako dôležité je, aby sa pre rodiny s deťmi realizovali opravy a rekonštrukcie starších detských ihrísk, ale stavali sa aj nové. Hlavne v priestoroch, kde doposiaľ nie sú.

Verejné priestranstvo ako parky, či oddychové zóny sú dôležitou súčasťou každého moderného mesta. Slúžia rodičom, deťom, študentom, pracujúcim aj seniorom na príjemné trávenie voľného času a oddych. Vytvárajú život mesta, formujú jeho atmosféru a poskytujú priestor na príjemne a aktívne strávený čas pre všetkých svojich obyvateľov.V tomto smere Žilina výrazne zaostáva za modernými a peknými mestami, čo treba zmeniť. Mesto má slúžiť ľuďom a poskytovať im maximálne dobrý pocit žitia v ňom. Vidím ten potenciál, ale treba priložiť ruky k ďalšiemu rozvoju Žiliny.

Martina Kapitulíka podporujem preto, že je pre mňa vzorom aj ako človek, aj ako komunálny politik. Roky ho poznám a roky sledujem aj jeho poslaneckú prácu. Stretáva sa s ľuďmi v uliciach mesta, rád sa s nimi rozpráva, počúva ich problémy, ale aj návrhy ako by bolo možné Žilinu posunúť dopredu. A to je dôležité, pretože vníma potreby a očakávania ľudí v Žiline. Je jedným z nás, záleží mu na našom meste a jeho rozvoji. Je mladým, dynamickým človekom, plným energie, ktorý prácu poslanca berie vážne, ale je aj skromným, priateľským a čestným človekom. Vďaka jeho nasadeniu sa už v Žiline podarilo zrealizovať mnoho dobrých projektov a prospešných aktivít. Martin pre mňa predstavuje osobnosť silného človeka, ktorý sa pre dobrú vec vie aj „pobiť.“ Má dobrý program pre rozvoj nášho mesta, ktorý Žilinu posunie dopredu tak, aby bola rovnocenným partnerom vyspelých európskych miest. Iba SILNÝ primátor dokáže vybudovať SILNÚ Žilinu. A pre mňa je takýmto kandidátom jedine Martin.

Michaela Ďurošková

Kto je Michaela Ďurošková

Rodená Žilinčanka, študovala na Žilinskej univerzite a Univerzite Komenského v Bratislave. Má štátne skúšky z pedagogiky, psychológie a sociológie.

V minulosti pracovala na Krajskom riaditeľstve Policajného zboru v Žiline.

V súčasnosti pracuje vo finančnom sektore ako poradca klienta v banke. Toho času je na materskej dovolenke so svojou dvojročnou dcérkou.

Vo voľnom čase sa najradšej venuje svojej dcérke, športovaniu a cestovaniu.

Kontaktujte ma