Ing. Michal Michalek

špecialista na kultúru a cestovný ruch

A

ko rodenému Žilinčanovi mi záleží na tom, kam sa bude uberať naše mesto ďalej. Dlhodobo vnímam, že momentálny stav mesta nie je taký, aký by sme si ho všetci želali. Z pozície hotelového manažéra ma neraz zamrzia otázky turistov, prečo je naše mesto také špinavé, zanedbané a ošarpané. Každoročne do nášho mesta prichádza niekoľko tisíc turistov z celého sveta a je naozaj veľká škoda, že pre väčšinu začína ich prvá skúsenosť na našej železničnej stanici.

Bol by som naozaj veľmi rád, keby sa Žilina stala opäť tou hrdou a sebavedomou metropolou severného Slovenska. Veľmi mi záleží na peknom, modernom a čistom verejnom priestore, kde sa ľudia budú cítiť dobre a bezpečne. Rovnako verím, že sa nám podarí opäť do mesta vrátiť kultúrny a športový život. Dlhé roky u nás absentujú medzinárodné basketbalové, volejbalové či hádzanárske turnaje a zápasy. Trpí tým nielen športová verejnosť, ale aj ekonomická stránka mesta.

Martina Kapitulíka poznám osobne už niekoľko rokov. Je to prirodzený vodca, osobnosť a odborník, ktorý ma rád naše mesto a záleží mu na jeho obyvateľoch. Vždy keď sa stretneme, je plný pozitívnej energie, ktorú prenáša aj na každého okolo seba. Rád sa stretáva s ľuďmi a nepozná slovo nedá sa.

Neraz som bol svedkom toho, ako sa neho ľudia obracali priamo so žiadosťou o pomoc. Vždy si na každého z nich našiel čas a robil všetko preto, aby im pomohol.

Ako mestský a krajský poslanec dlhodobo hľadá a presadzuje riešenia na zlepšenie a skvalitnenie života našich občanov. Presadzuje čisté, bezpečné a moderné mesto. Dlhodobo podporuje športové tímy, rozvoj športovísk a bojuje za záchranu žilinskej Korytnačky.

Michal Michalek

Kto je Michal Michalek

Rodený Žilinčan, pochádzajúci zo známej športovej rodiny bývalého profesionálneho futbalového brankára. Počas štúdia hrával profesionálne basketbal za tím Váhostav Žilina.

Vyštudoval fakultu PEDAS na Žilinskej univerzite v Žiline, odbor Cestná doprava a logistika a v štúdiu pokračoval na St. Giles International School v Londýne.

V súčasnosti pôsobí vyše 7 rokov v pozícií obchodného riaditeľa medzinárodnej hotelovej siete, kde okrem hotelových služieb a kultúrnych podujatí zabezpečuje letné „campy“ pre športovcov z celého sveta.

Viac ako 10 rokov pôsobí aj v oblasti hudobnej produkcie ako interpret kapiel Swan Bride a Peter Bažík band. S kapelou Swan Bride sa mu, ako prvej žilinskej kapele, podarilo odohrať koncerty na festivaloch Europavox vo Francúzsku a Glips v Belgicku. Za sebou má desiatky vystúpení po celej Európe, ako predkapela na svetovom turné Marilyna Mansona, britských The Horrors alebo Foals. Vystupovali aj na najväčších slovenských festivaloch Pohoda a Grape.

Aktuálne sa podieľa na organizácii žilinského festivalu Žilina žije a Holiday Inn Majálesu.

Kontaktujte ma