Ondrej Šoška

generálny manažér žilinskej basketbalovej extraligy

A

ko bývalý profesionálny športovec chcem, aby sa do Žiliny opäť vrátil šport. Nielen na amatérskej úrovni, ale aj na profesionálnej. To ale nejde bez pomoci a podpory zo strany mesta. Aj z tohto dôvodu sa dlhodobo zaujímam o veci verejné. Za posledné roky sa potvrdilo, že keď v politike, hoci aj na komunálnej úrovni rozhodujú „stranícke tričká“, pre nikoho to nič pozitívne neprinieslo. Som presvedčený, že dôležité funkcie by mali zastávať odborníci. Ľudia, ktorí veciam rozumejú. Najhoršie je sledovať „amatérov“, ako sa snažia niečo riešiť. Spravidla ale problém, v tom lepšom prípade, len skomplikujú. Som presvedčený, že aj na mesto treba vrátiť odbornosť a odborníkov.

Aj preto už dlho podporujem Martina Kapitulíka. Nepoznám väčšieho profesionála v komunálnej politike ako je on. Viacerí poslanci môžu potvrdiť, že práve on patrí k najaktívnejším a zároveň odborne najviac pripraveným poslancom z mestského zastupiteľstva. Má veľmi široký okruh tém, ktorým odborne rozumie. Hlavne netrávi čas nezmyselnými a zbytočnými diskusiami, ktoré nič neriešia. Naopak, a to považujem za najdôležitejšie, hľadá a prináša riešenia. Cestuje po Slovensku a inšpiruje sa v iných mestách, čo a ako by sa dalo vylepšiť. Žilina by s Martinom získala opäť možnosť posunúť sa ďalej.

Ondrej Šoška

Kto je Ondrej Šoška

Bývalý profesionálny basketbalista a dlhoročný reprezentant Slovenska v basketbale.

Pracuje ako špecialista kvality v automobilovom priemysle v 3D modelovaní. Spolu s ďalšími športovými nadšencami sa mu po rokoch podarilo opätovne vrátiť do Žiliny extraligový basketbal.

V basketbale pôsobí ako generálny manažér extraligového basketbalového klubu v Žiline.

Kontaktujte ma