MUDr. Peter Durmis

lekár – pôrodník a gynekológ

V

ďaka mojej lekárskej praxi som v každodennom kontakte s obyvateľmi Žiliny. Pravidelne sa tak stretávam s problémami, ktoré trápia ľudí v našom meste. Nájsť pre ľudí pochopenie a nesnažiť sa im aj reálne pomôcť sa mi však vždy zdalo málo. Aj z tohto dôvodu som kandidoval v posledných komunálnych voľbách na poslanca mestského zastupiteľstva. Celé 3 roky som sa snažil a v súčasnosti sa aj snažím, tieto problémy riešiť.

Vždy som bol optimista a som presvedčený, že pri dobrej vôli a „vysúkaných rukávoch“ sa dajú veci robiť lepšie. Moja skúsenosť je, že väčšinou chýba ochota a snaha. Zároveň schopnosť a odbornosť. Nie je dôležité „chodiť do práce, ale robiť svoju prácu dobre a poriadne“. V mojej profesii, je to totiž, namiesto politiky, naozaj otázka života, či smrti. Je rozdiel, či riešite skutočný problém tak, aby sa vyriešil, alebo sa len tvárite, že niečo robíte a „pacienta pri tom necháte zomrieť“.

V mojej práci je zodpovednosť, odbornosť a schopnosť pomenovať problém a nájsť riešenie  nevyhnutnosťou. Rovnako sa k problémom staviam aj ako mestský poslanec. Som presvedčený, že zodpovednosť a svedomitosť musia byť súčasťou aj služby poslanca voči občanom a svojmu mestu.

Aj z tohto dôvodu podporujem Martina Kapitulíka, ktorého dobre poznám a spolupracujem s ním už niekoľko rokov. Okrem toho, že zdieľa moje hodnoty a zásady, je ako kolega – poslanec motorom mnohých pozitívnych zmien v našom meste. Na základe skúseností a výsledkov jeho práce je to pre mňa logická voľba. Má chuť pracovať a odhodlanie posúvať Žilinu dopredu. Zároveň viem, že veci dotiahne vždy do konca. Žilina potrebuje silu, víziu, odhodlanie a vytrvalosť, aby sme naše mesto posunuli dopredu. A všetky tieto vlastnosti Martin má.

Peter Durmis

Kto je Peter Durmis

Už 30 rokov pôsobí v zdravotníctve, nielen vo verejnom, ale i v súkromnom sektore. Mnohí ho iste poznajú z pôrodnej sály, či zo žilinskej gynekologicko – pôrodníckej a sonografickej ambulancie Gynmed Žilina. V minulosti pôsobil ako primár pôrodnice v Čadci. V tom čase bolo toto oddelenie druhým najlepším miestom na pôrod na Slovensku.

Dnes okrem lekárskej praxe pôsobí tiež ako poslanec Mestského zastupiteľstva v Žiline. Spolu s kolegami poslancami sa mu za posledné volebné obdobie podarilo na meste presadiť množstvo dobrých riešení pre Žilinu a jeho občanov. Významným spôsobom sa zasadil napríklad o podporu športu a športových klubov v meste, presadenie nepolitických odborníkov v mestských komisiách, riešenie problému diviačej zveri, či výrazne vyššiu transparentnosť mestského rozpočtu.

V minulosti bol tiež aktívny hokejista a pôsobí aj ako funkcionár Mestského hokejového klubu Žilina.

Kontaktujte ma